Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

Terapia laserowa-

remedium na nietrzymanie moczu

Problem nietrzymania moczu dotyka co ósma kobietę w wieku do 39 lat, co druga dotknięta tą chorobą jest po menopauzie. Najpowszechniejsza formą jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Dla wielu kobiet jest to problem wstydliwy, około 2/3 kobiet nie konsultowało swojej przypadłości z lekarzem. Czas to zmienić.

Czym jest IncontiLase?

IncontiLase to nowatorska, nieinwazyjna i opatentowana terapia wysiłkowego nietrzymania moczu laserem Er: YAG. Metoda bazuje na fototermicznym napięciu i obkurczaniu okolic przedniej ściany pęcherza i cewki moczowej. Wskazaniami do leczenia jest wysiłkowe lub mieszane nietrzymanie moczu w stopniu łagodnym i umiarkowanym. Zabieg jest efektywny, bezpieczny a przy tym prosty do wykonania.

Sposób leczenia

Zabiegi IncontiLase bazują na inicjowanym laserowo, precyzyjnie kontrolowanym efekcie termicznym w tkankach śluzówki, w obszarze przedsionka pochwy, ujścia cewki moczowej, jak również wzdłuż przedniej ściany kanału pochwy.

Laser Er: YAG z opatentowanym systemem dostarcza odpowiednich pakietów energii do śluzówki pochwy oraz bogatego w kolagen obszaru powięzi miednicy. Zainicjowany remodeling kolagenu oraz neokolageneza prowadzą do obkurczania i ujędrniania naświetlonych tkanek, co powoduje przywrócenie funkcji trzymania moczu.

Badania kliniczne

Ostatnio opublikowane rezultaty kliniczne, przedstawione przez dr Fistonicia oraz dr Riviera, pokazują znaczącą poprawę w przypadku łagodnego i umiarkowanego nietrzymania moczu. Ocena efektywności bazowała na subiektywnych ocenach pacjenta, dokonanych na bazie standaryzowanych ankiet, a także na obiektywnych pomiarach Q-tip oraz PFM. 90% pacjentów z łagodnym oraz 76% z umiarkowanym wysiłkowym nietrzymaniem moczu potrzebowało przeprowadzenia tylko jednego zabiegu. U 95% ogółu pacjentów efekt poprawy był obecny 12 miesięcy po zabiegu, u pozostałych 5% problem był umiarkowany. Test Q-tip wykazał zmniejszenie kąta o 20 stopni, co obiektywnie pokazało poprawę ułożenia cewki moczowej i szyjki pęcherza moczowego.

 

Partnerem kampanii jest:

bielenda

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości