Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

Nietrzymanie moczu- to się leczy

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (SUI) to najczęściej spotykana forma nietrzymania moczu pośród kobiet, definiowana jako mimowolna utrata moczu podczas kaszlu, kichania lub wysiłku fizycznego, jak na przykład w trakcie uprawiania sportu czy przy nagłej zmianie pozycji. Szacuje się, że dolegliwość ta dotyka od 4% do 14% młodszych kobiet oraz od 12% do 35% kobiet starszych.

Istnieje wiele możliwości związanych z chirurgicznymi i niechirurgicznymi sposobami leczenia SUI. Początkowe leczenie powinno obejmować terapie niechirurgiczne- zmiany behawioralne i ćwiczenie dna miednicy.

Zbiegi tradycyjne

Stymulacja elektryczna, obciążone stożki pochwowe oraz terapia farmakologiczna również mogą zredukować wysiłkowe nietrzymanie moczu. Środki pęczniejące ograniczają wydzielanie moczu, jednak ich skuteczność zazwyczaj spada po 1-2 latach. Zabiegi chirurgiczne mogą prawdopodobnie leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu w sposób bardziej skuteczny niż metody niechirurgiczne, niemniej jednak wiążą się z większą ilością działań niepożądanych.

Tabu

Wiele kobiet cierpiących na SUI nie szuka pomocy w zakresie leczenia ich stanu z powodu wstydu, tabu, braku wiedzy na temat możliwych terapii bądź obawy, że leczenie będzie wymagało zabiegu chirurgicznego. Badacze sugerowali, że więzadła kobiet cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu wykazują zmniejszoną zawartość kolagenu, bądź też jakościowe zmiany w składzie kolagenu.

Nowoczesna terapia

Minimalnie inwazyjna i nieablacyjna procedura wykonywania laserem Er: YAG umożliwia remodelowanie kolagenu naświetlanej tkanki, która w konsekwencji kurczy się i zmniejsza , poprawiając wsparcie pęcherza moczowego i tym samym ograniczając objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Wedle założeń, pozytywny wpływ na objawy wysiłkowego nietrzymania moczu miała neokolagenoza  oraz remodelowanie kolagenu. Celem nieablacyjnej terapii laserowej jest osiągnięcie selektywnej, termicznej denaturacji kolagenu skórnego, co z kolei prowadzi do odkładania kolagenu przy jak najmniejszym uszkodzeniu naskórka. Poza kurczeniem się kolagenu i tkanki, które są jedynie chwilową reakcją, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu oraz neokolagenezy, i pod koniec tych procesów leczona tkanka wzbogaca się o nowy kolagen i tym samym staje się bardziej napięta i elastyczna.

 

Partnerem kampanii jest:

bielenda

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości