Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

Rewitalizacja pochwy,

sposobem na udane życie seksualne

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) jest dość częstym zjawiskiem opisywanym jako utrata optymalnej struktury pochwy, które zazwyczaj związane jest z porodem drogami naturalnymi oraz naturalnym procesem starzenia się. Wielokrotne ciąże i porody przyczyniają się do pogorszenia VRS, podobnie jak wystąpienie menopauzy, która powoduje spadek poziomu hormonów i zanikanie pochwy. Zespół rozluźnienia pochwy i „luźna pochwa” są bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadek lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

Tradycyjne metody

Na rynku dostępny jest wiele różnych opcji umożliwiających leczenie VRS, poczynając od metod behawioralnych (ćwiczenia mięśni Kegla), poprzez terapie farmakologiczne (kuracje hormonalne, kremy i spraye poprawiające elastyczność), a kończąc na mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegach chirurgicznych. Pomimo iż terapie behawioralne i hormonalne są nieinwazyjne i bezpieczne, mają one ograniczoną skuteczność. Z drugiej strony, różnorodne procedury chirurgiczne obiecują o wiele lepszy efekt za cenę wyższego ryzyka z nimi związanego.

Nowoczesna terapia

Na rynku dostępnych jest obecnie kilka nowoczesnych terapii, między innymi minimalnie inwazyjna i nieablacyjna procedura poprawiająca elastyczność pochwy, wykorzystując laser Er: YAG i opierająca się na fototermicznej interakcji pomiędzy laserem a błoną śluzową tkanki. Ściśle kontrolowana energia lasera VSP dostarcza do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu. Podgrzanie kolagenu powoduje jego natychmiastowe skurczenie się, co z kolei sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze, a to w konsekwencji prowadzi do kurczenia i zmniejszenia się naświetlanej tkanki. Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy i pod koniec procesów leczona tkanka jest wzbogacona o nowy kolagen i wydaje się młodsza, bardziej napięta i elastyczna, co tym samym oznacza zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

 

Partnerem kampanii jest:

bielenda

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości