Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

Pierwszy Starbucks na krakowskim Rynku zaprasza na kawę. My już wypiliśmy.

1.09.2015 admin Pozostałe

Kawiarnie Starbucks to miejsca spotkań, inspirujące swoich gości historią kawy z różnych regionów świata. 28 sierpnia do listy najciekawszych lokalizacji w kraju dołącza Rynek Główny w Krakowie. Mieszkańcy i turyści będą mogli delektować się ulubioną kawą w zabytkowym wnętrzu Pałacu pod Baranami.

Artystyczny świat Piwnicy pod Baranami naturalnie nie mógł obyć się kawy. Jednak od czasów świetności tego legendarnego lokalu kawowe zwyczaje Polaków znacznie się zmieniły. Szklanka zalanych  wrzątkiem, zmielonych ziaren została wyparta przez podawane w filiżance, włosko brzmiące espresso, latte czy najbardziej popularne cappuccino. Zwracamy też coraz większą uwagę na jakość napoju oraz sposób jego serwowania. W oczekiwania dzisiejszych klientów doskonale wpisuje się nowa kawiarnia Starbucks w  krakowskim Pałacu Pod Baranami.

Na 146 m2 niecodziennej scenerii, łączącej nowoczesne wyposażenie z zabytkowymi dekoracjami wnętrza, mieści się 45 miejsc siedzących. W sezonie letnim liczba ta zwiększa się o 30 dodatkowych miejsc w ogródku. Wystrój kawiarni utrzymany jest w tonacji oliwkowobeżowej. Stoliki otoczone są przez proste, drewniane krzesła, a miękkie fotele i kanapy we wnętrzu kawiarni kuszą, by posiedzieć na nich dłużej. Marka zadbała o każdy szczegół eklektycznego wnętrza, którego całość dopełnia kamienna podłoga w szachownicę.

Lokal będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 22:00 w weekendy w godzinach od 9:00 – 22:00. W dniu otwarcia wyjątkowo od godziny 9:00. W ofercie tradycyjnie znajdą się  różnorodne mieszanki kaw serwowanych na miejscu, jak i na wynos, w kultowych białych kubkach z charakterystycznym zielonym logo marki. Charyzmatyczni bariści z pasją opowiedzą historię pochodzenia każdej odmiany ziaren, niezależnie czy będzie to cytrusowo pachnąca Kenia, czy dymno-ziemista Guatemala. Ciekawość gości pobudzą również oryginalne opakowania kaw ziarnistych o intrygujących nazwach, takich jak Kati Kati czy Verona. Oprócz napojów gorących i zimnych, na głodnych czekają słone i słodkie przekąski, w tym hit ostatnich miesięcy – owsiane ciastko z Nutellą. Nie zabraknie również przedmiotów związanych z marką: zaparzaczy,  tumblerów czy powszechnie pożądanych ceramicznych kubków z nazwami miast, w których obecny jest Starbucks.

– Krakowski Rynek to dla nas wyjątkowa lokalizacja. Każdego poranka będziemy w zasięgu ręki tysięcy krakowian i turystów, by naszą kawą dodać im pozytywnej energii na cały dzień – mówi Magdalena Jurdziak, Menedżer Marki na Europę Środkową. – Cieszy nas również bliskość kilku wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy wszystkich studentów, by spotkali się u nas z przyjaciółmi czy przygotowali do zajęć w czasie przerwy, wzmacniając się dobrą kawą.

Marce sprzyja historia miejsca – na ścianach wnętrza, w trakcie adaptacji lokalu, Starbucks odkrył zabytkowe dekoracje, ukryte przez dekady pod warstwami farby. Dzięki staraniom zespołu dzieło zostało pieczołowicie odrestaurowane i zabezpieczone. Stosunkowo rzadkie w Krakowie malarstwo iluzjonistyczne z początków XIX wieku cieszy nie tylko historyków.

– Starbucks ma 40 kawiarni w Polsce. Nowy lokal w Pałacu pod Baranami to już trzeci w tym mieście, ale wyjątkowy. Pozostałe znajdują się w centrach handlowych: Galerii Krakowskiej i w Bonarka City Center. Długo poszukiwaliśmy miejsca, które pozwoliłoby na tak idealne połączenie niezwykłego klimatu Krakowa z naszą pasją do kawy. Chcemy, aby nową kawiarnią cieszyli się wszyscy poszukujący autentycznych miejsc, w których można poczuć prawdziwą historię miasta –  mówi Adam Mularuk, Prezydent Starbucks na Europę Środkową.

Zapraszamy na znakomitą kawą w niezwykłym otoczeniu do nowej kawiarni Starbucks przy Rynku 27 w Krakowie.

Źródło: Materiały prasowe

O Starbucks:

Historia Starbucks Coffee Company zaczęła się w 1971 roku w Seattle. Obecnie marka Starbucks znana jest na całym świecie jako ekspert w dziedzinie kawy. Opierając się na naszym zobowiązaniu i wartościach, tworzymy dla naszych gości niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowe wrażenia (Starbucks Experience). Zapraszamy do naszych kawiarni oraz na strony www.starbucks.com i www.starbucks.pl, a także na profil Starbucks na portalu Facebook.

W Polsce marką Starbucks zarządza AmRest Holdings SE – największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie Środkowo-Wschodniej. Do zarządzanych przez nią marek należą również: KFC, Pizza Hut i Burger King. Obecnie AmRest działa w 12 krajach prowadząc ponad 850 restauracji. Każdego dnia 23 tysięce pracowników AmRest, poprzez naszą kulturę „Wszystko Jest Możliwe!”, dostarcza wyśmienite smaki oraz wyjątkową obsługę po przystępnej cenie. Zapraszamy do naszych restauracji, aby zasmakować gościnności AmRest.

www.amrest.eu.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości