Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

PIELĘGNACJA SKÓRY WARUNKIEM ZDROWEGO ROZWOJU DZIECKA

Kąpiel noworodka i jej znaczenie

Jednym z ważnych elementów życia dziecka, który prowadzi do utrzymania prawidłowego stanu skóry jest kąpiel. Obecnie po porodzie odbiega się od kąpieli, ponieważ ważne jest aby maź płodowa (ta biała substancja o konsystencji wosku) jak najdłużej była nie zmywana i spełniała rolę ochronną skóry noworodka. Dzieci rodzą się otulone mazią płodową, która zawiera przeciwciała i substancje odpornościowe. Okazuje się, że maź ma działanie antybakteryjne, chroniące przed infekcjami, a ponadto nawilża delikatną skórę.

Skóra noworodków, którym nie starto mazi płodowej jest bardziej nawilżona, mniej łuszczącą się niż te, u których naruszono tę warstwę ochronną poprzez mycie. Lepiej umyć pierwszy raz maluszka w warunkach domowych.

Staramy się zatem kapać nasze maleństwa 2-3 razy w tygodniu z ograniczeniem kosmetyków, zarówno do kąpieli, jak i po kąpieli. Codzienna kąpiel naszych pociech mogłaby spowodować suchość skóry, a nawet AZS. Jeśli skóra jest za bardzo wysuszona używamy oliwki do smarowania po kąpieli, a do kąpieli dodajemy emulsji.

Pamiętaj, by przed kąpielą podgrzać łazienkę, aby była ciepła. Do kąpieli będzie potrzebna ciepła woda (ale nie za gorąca – temperaturę wody możesz sprawdzić zanurzając w niej łokieć), wanienka dla niemowląt oraz miękki ręcznik. Przez pierwszych kilka tygodni można myć dziecko „od stóp do główki” za pomogą delikatnej gąbki. Ważne jest przy tym, by nie trzeć zbyt mocno delikatnej skóry dziecka. Po spłukaniu, pamiętaj by delikatnie osuszyć skórę dziecka i owinąć go mięciutkim ręcznikiem, a następnie ubrać w śpioszki.

Kąpiel to wspaniały czas na relaks i umacnianie więzi z naszymi maluszkami. Podczas kąpieli nasz dotyk i delikatnie głaskanie malucha po całym ciele daje mu poczucie bezpieczeństwa, zapewnia bliskość rodzica. Po kąpieli podczas smarowania oliwką możemy wykonać delikatny masaż, co sprawi, że nasze dziecko będzie zrelaksowane, a wyciszone emocje wprowadzą go w spokojny sen.

Pielęgnacja skóry niemowląt

Skóra niemowlaka jest delikatna i mniej odporna na kontakt z wieloma czynnikami chemicznymi, które dodawane są do podstawowych środków czystości. Detergenty przeznaczone dla osób dorosłych mogą spowodować, że ulegnie ona uszkodzeniom. Z tego powodu producenci przygotowali dla rodziców szeroką propozycję środków przeznaczonych zarówno do skóry niemowląt, jak i do prania ubrań niemowlęcych.

Skóra u niemowlaka wykształca się do czwartego roku życia. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne mogą powodować uczulenie, przesuszenie, zaczerwienienie, szorstkość, pieczenie, a także AZS. Wśród najczęściej uczulających składników w kosmetykach dla dzieci znajdziesz kompozycje zapachowe, barwniki, a także środki pieniące. Substancje mogące wywołać alergię są także w zasypkach dla dzieci.

Rola rodziców polega na tym abyśmy przez cały okres dzieciństwa pomagali swoim dzieciom, aby ich skóra była zawsze prawidłowo pielęgnowana. To oni muszą prawidłowo wybrać odpowiedni produkt do codziennej pielęgnacji skóry i ubranek swoich maluszków.

Ważne jest aby wszystkie produkty dla maleństw były przebadane dermatologicznie i posiadały atest.

Ariel Baby – nowy produkt dostosowany do skóry delikatnej

Delikatna skóra dziecka jako pierwsza wchodzi w kontakt ze światem zewnętrznym więc butki, śpioszki i kocyki, które ją otulają i chronią same muszą spełniać odpowiednie wymagania. Rodzicom zależy na utrzymaniu dziecięcych ubranek w czystości, ale powinny one też być delikatne dla dziecięcej skóry. To dlatego Ariel Baby łagodnie oczyszcza, a jego specjalnie zaprojektowana formuła sprawia, że tkaniny pozostają miłe i delikatne w dotyku. Dzięki mieszance czynników piorących, Ariel Baby  usuwa głęboko zalegające plamy oraz chroni tkaniny przed ponownym osadzaniem się na nich brudu podczas prania. Specjalna nakładka do precyzyjnego czyszczenia bardziej uporczywych plam nie uszkadza ubrań. Ariel Baby sprawia, że ubrania pozostają jak nowe, a to dzięki aktywnym substancjom nawilżającym włókna, które działają podczas prania i zapobiegają mechaceniu. Poza tym, oczywiście pranie z Ariel Baby pozostawia piękny zapach świeżości.

Ariel Baby to produkt rekomendowany dermatologicznie, posiadający atest stowarzyszenia SKIN HEALTH ALLIANCE, które współpracuje z międzynarodowym gronem dermatologów, badaczy i naukowców. Uzupełniająco można do niego stosować płyn do płukania Lenor Sensitive. Powoduje on, że tkaniny są miękkie i delikatne, a to jest dla naszych pociech najważniejsze.

Zapewnienie tych wszystkich potrzeb i wygód u maleństw powoduje ich zadowolenie, prawidłowy rozwój i zachęca ich do odkrywania świata za pomocą zmysłów.

 

Położna ALEKSANDRA NOWAK – dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości psychologii, doskonale rozumie emocje i stany towarzyszące kobietom w ciąży, okresie poporodowym oraz w okresie menopauzy. Pracuje w prywatnym centrum medycznym i od dwóch lat udziela się charytatywnie, ćwicząc z niepełnosprawnymi dziećmi oraz ich opiekunami i trenerami. Specjalizuje się w psychologii ciąży oraz w doradztwie i edukacji kobiet ciężarnych.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości