Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

„Lider Nowoczesnej Płynoterapii” poszukiwany

Ruszył konkurs „Lider nowoczesnej płynoterapii” realizowany w ramach kampanii „Życie w płynie – 10 lat nowoczesnej płynoterapii w Polsce”. Założeniem kampanii, jak i realizowanego w jej ramach Konkursu jest podkreślenie roli płynoterapii w lecznictwie szpitalnym oraz wyróżnienie szpitali stosujących się w swojej praktyce do zasad nowoczesnej płynoterapii. Codziennie w Polsce hospitalizowanych jest kilka tysięcy osób, a u większości pacjentów, drogą dożylną podawane są płyny infuzyjne. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 maja.

Płynoterapia jest najczęstszym rodzajem terapii pacjentów szpitalnych, opiera się na podaniu leku bezpośrednio do układu krwionośnego pacjenta. Wszystkie czynności wiążące się z podaniem leku dożylnie, wymagają jak największej ostrożności i zachowania bezpieczeństwa w celu uniknięcia zanieczyszczenia leku lub przeniesienia drobnoustrojów do organizmu pacjenta. Dlatego tak ważną rolę odgrywa podnoszenie bezpieczeństwa terapii w tym zakresie.

„W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wiele się zmieniło w podejściu do płynoterapii. Budowa opakowań stosowanych w latach 70 nie zapewniała odpowiedniego bezpieczeństwa osobom podającym lek, ani bezpieczeństwa terapii pacjentom, którzy go otrzymywali. Postęp technologiczny w obszarze płynoterapii, który został osiągnięty w przeciągu ostatnich 10 lat sprawił, że leczenie osób hospitalizowanych jest skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek” – mówi dr n. med. Mirosława Malara, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych.

Organizowany konkurs ma na celu wyłonienie placówek i samorządów, które dbają o bezpieczeństwo płynoterapii na oddziałach szpitalnych. Warunkiem udziału w konkursie „Lider nowoczesnej płynoterapii” jest odpowiedź na pytanie „Co nasz szpital zrobił dla bezpieczeństwa płynoterapii w ciągu ostatnich 10 lat?”. Zainteresowani przedstawiciele szpitali i samorządów zobligowani są do wypełnienia formularza konkursowego znajdującego się na stronie www.zyciewplynie.pl do 31 maja 2017 roku.

Trzy najlepsze prace konkursowe zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi w postaci pomp wspierających płynoterapię. Przyznane zostaną również tytuły „Lidera Nowoczesnej Płynoterapii” i „Patrona Nowoczesnych Placówek Medycznych”.

O wyborze najlepszych prac konkursowych zadecyduje Kapituła Konkursowa w składzie: dr n. med. Beata Ochocka, Konsultant Krajowy w dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego, dr n. med. Mirosława Malara, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych, mgr Małgorzata Sobania, zastępca Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych, mgr Paweł Witt, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki oraz przedstawiciel organizatora konkursu firmy Fresenius Kabi. Wręczenie nagród odbędzie się w 21 czerwca 2017 roku w trakcie uroczystości organizowanej na terenie zakładów produkcyjnych Fresenius Kabi Polska w Kutnie.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie kampanii www.zyciewplynie.pl.

***

      O kampanii „Życie w płynie – 10 lat nowoczesnej płynoterapii w Polsce”

Kampania „Życie w płynie – 10 lat nowoczesnej płynoterapii w Polsce” ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa, na temat wagi terapii płynowej oraz zwrócenie uwagi na postęp, który dokonał się w dziedzinie leczenia dożylnego w ciągu ostatniej dekady, co bez wątpienia przełożyło się na efekty terapeutyczne uzyskiwane u pacjentów. Kampania została zainicjowana przy okazji rocznicy 10.lat od wprowadzenia do użycia przełomowego dla płynoterapii rozwiązania: opakowania do płynów infuzyjnych KabiPac, które dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji do dziś zapewnia swoim użytkownikom maksimum bezpieczeństwa, a także prostą i wygodną obsługę.

Aktywności odbywające się w ramach kampanii realizowane są we wsparciu firmy Fresenius Kabi – pomysłodawcy i producenta opakowania KabiPac i KabiClear. Fresenius Kabi to międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji leków ratujących życie oraz technologiach infuzji, transfuzji, a także w dziedzinie żywienia klinicznego. Produkty i rozwiązania, które zapewnia firma stosowane są w opiece nad ciężko i przewlekle chorymi pacjentami. Zgodnie z filozofią firmy „caring for life”, Fresenius Kabi dba o to, aby niezbędne leki i technologie medyczne docierały do osób, które pomagają pacjentom. Fresenius Kabi pomaga im znaleźć najlepsze rozwiązania w odpowiedzi na trudności, na które napotykają.

Kontakt dla mediów:

Małgorzata Twardochleb

tel. 531 844 962

malgorzata.twardochleb@procontent.pl

 

 

 

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości