Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

„Oswoić alergie. Skąd się biorą uciążliwe dolegliwości i jak sobie z nimi radzić” – ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI.

Już we wrześniu  ukaże się publikacja „Oswoić alergie”. Książka, która odpowie na Wasze pytania skąd biorą się uciążliwe dolegliwości związane z alergią i jak sobie z nimi poradzić.

 

Książka popularnonaukowa, poradnik, autobiografia i powieść medyczna w jednym.
Nie tylko dla alergików

Co to za pozycja? Popularnonaukowa? Tak. Poradnik? Chyba też. Ktoś zwrócił mi uwagę, że moja książka przypomina również trochę powieść medyczną, której głównymi bohaterami są moi pacjenci ze mną w tle. Poniekąd to zarazem swoista autobiografia. – ze wstępu do książki „Oswoić alergie” dr n. med. Danuta Myłek.

 

19 września nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukaże się publikacja „Oswoić alergie”. Książka, która odpowie na Wasze pytania skąd biorą się uciążliwe dolegliwości związane z alergią i jak sobie z nimi poradzić.

 

 

Dr n. med. Danuta Myłek,  wprowadza nas w tajniki fascynującego świata alergii. Wyjaśnia mechanizmy powstawania uczuleń i zdradza, jak rozpoznawać i leczyć choroby z nimi związane. Ta wiedza ma nam dać świadomość, bez której trudno wyzdrowieć. Tylko pacjent umiejący sobie uzmysłowić procesy zachodzące w jego organizmie, zrozumie, jak ważne jest wprowadzenie zmian w codziennym życiu i wsparcie wysiłków lekarza. Zdrowy styl życia to klucz do sukcesu.

 

Dane wydawnicze: tytuł: „Oswoić alergie. Skąd się biorą uciążliwe dolegliwości i jak sobie z nimi radzić”, autor: dr n. med. Danuta Myłek, premiera: 19.09.2018, cena: 44,90, wyd. Burda Książki.

 

Co zawiera ta książka?

 • osobiste wyznania Autorki, która sama cierpiała niegdyś na trudną do rozpoznania alergię
 • szczegółowe opisy przyczyn powstawania różnych rodzajów alergii
 • zalecenia dotyczące stylu życia, a także sposobu odżywiania się
 • interesujące studia przypadków
 • zaskakujące wyjaśnienia źródeł chorób powszechnie uważanych za niezbadane
 • kolejne kroki w diagnozowaniu alergii
 • podpowiedzi, jak pomóc swojemu lekarzowi i o czym go poinformować

 

Danuta Myłek, dr n. med. specjalista alergolog i dermatolog − jeden z najlepszych polskich alergologów − w swojej pięćdziesięcioletniej praktyce łączy rzetelną wiedzę lekarza z wiedzą znaną od tysięcy lat oraz najnowszymi wynikami badań naukowych. Za pracę doktorską o  diecie w atopowym zapaleniu skóry otrzymała prestiżowy dyplom honorowy im. Prof. Tadeusza Obtułowicza za zasługi dla rozwoju polskiej alergologii (1988). Stypendystka  Uniwersytetu Medycznego w Helsinkach (1987) i Miami (1993).
W 1995 została uznana przez zarząd profesorski członkiem naukowym American College of Allergy, Asthma and Immunology za wkład w rozwój alergologii światowej. Jako członek założyciel Polskiego Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią brała czynny udział  w przywróceniu karmienia piersią i popularyzacji korzyści wynikających z karmienia piersią. Przez 50 lat pracowała w Stalowej Woli w utworzonej przez nią przychodni alergologicznej. Przez 10 lat była konsultantem wojewódzkim ds. alergologii w Województwie Podkarpackim. W czasie swoich dwóch kadencji przeprowadzała systematyczne szkolenia nie tylko alergologów, ale także specjalistów dziedzin pokrewnych (okulistów, laryngologów, pediatrów, pulmonologów, dermatologów).  Od września 2018 roku działalność alergologiczną kontynuuje
w Prywatnym Gabinecie  Alergologicznym PROGRES w dzielnicy Wilanów (Warszawa). Autorka kilku książek o alergii i wydanej cztery lata temu książki medyczno-kucharskiej „Od lekarza  do kucharza”.

Materiały prasowe – Wydawnictwo Burda Książki

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości