Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

Niezwykle zdrowy początek 2019 roku!

Poprzedni rok był dla nas przełomowy i dał nam wiele wiatru w żagle. Po praz pierwszy zorganizowałyśmy nasz projekt poza naszym rodzinnym Krakowem. W stolicy zobaczyłyśmy tłumy spragnionych wiedzy na temat zdrowia kobiet. Postanowiłyśmy przywieźć do domu trochę warszawskiej energii i tak otworzyłyśmy nowy sezon 2019 rozmów o zdrowiu w Krakowie!

Spotkanie rozpoczęła nasza pierwsza prelegentka mgr nauk biologicznych – Anna Brańska. Opowiedziała nam, dlaczego jelita są tak ważnym narządem i wpływają na zdrowie całego naszego ciała i są tzw. naszym drugim mózgiem. Pani magister wskazała nam, co wpływa pozytywnie, a co negatywnie na kondycję naszych jelit oraz obaliła niektóre mity z nimi związane. Więcej o temacie jelit będziecie mogły przeczytać w nowym wydaniu naszej gazety „Rozmowy o zdrowiu”.

Następnie mównicę przejęło Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO w składzie – Prezes Katarzyna Patryka oraz dr Michał Wysocki z Oddziału Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Prezes Stowarzyszenia opowiedziała o celach organizacji, o tym, jak ważne jest wzajemne wsparcie podczas leczenia otyłości. Dr Michał Wysocki, młody i zdolny lekarz, a ponadto świetny mówca porwał serca naszych pań. Dokładnie wyjaśnił, na czym polega chirurgiczne leczenie otyłości, jak pacjent powinien się przygotować do operacji oraz jak wygląda profilaktyka po zabiegu.

Głównym punktem programu było spotkanie z niesamowitą kobietą – dziennikarką oraz autorką książki „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” – Agnieszką Witkowicz – Matolicz. Dziennikarska w swojej książce pokazała, jak chorują nowoczesne i odważne kobiety. O tym, że choroba to nie wyrok, a wyzwanie. Opowiedziała o bohaterkach swojej książki – 10 młodych i pewnych siebie kobiet, które mimo diagnozy nie poddały się, dalej spełniając swoje marzenia, podróżowały, rodziły dzieci, dzieliły się swoimi doświadczeniami w social media. Przekonaliśmy się, że nie jest książka o chorowaniu, tylko o tym, jak smakować chwile, kochać swoich bliskich i czerpać radość mimo wszystko. Niezwykłe dziewczyny postanowiły chorować inaczej – nie będąc przykutą do łóżka, tylko wręcz przeciwnie bawiąc się i robić szalone rzeczy. W książce są także wywiady z lekarzami i psychologiem oraz vademecum dla pacjentek, które na końcu spotkania odczytała nam autorka. Warto wspomnieć, że Pani Agnieszka sama zmagała się z rakiem piersi i była dla nas żywym przykładem, że można powiedzieć chorobie pas. Swoje bohaterki poznała głównie w gabinetach klinik onkologicznych. Dla osób, które nie mogły być obecne na naszym spotkaniu mamy dobrą wiadomość – rozmowa z Panią Agnieszką do przeczytania już niebawem pojawi się na naszej stronie internetowej.

Pod koniec spotkania tradycji stało się zadość i nastąpiło wielkie rozdanie nagród od naszych partnerów wydawnictwa Pascal oraz firmy Sylveco. Mamy nadzieję, że choć w ten smutny dzień wpuściłyśmy do serc naszych uczestniczek trochę nadziei, wiedzy, siły oraz inspiracji. Cieszymy się, że mogłyśmy Was zobaczyć w noworocznej odsłonie – piękne, wypoczęte i chętne do działania

Dzień spotkania śmiercią okazał się pełnym refleksji o życiu oraz śmierci z powodu wydarzeń związanych tragiczną Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, która skutkowała żałobą narodową w tym dniu. Cieszymy się jednak, że mogliśmy się spotkać, chociaż w kameralnym gronie oraz uczcić pamięć o panu prezydencie minutą ciszy.

My już planujemy dla Was kolejne spotkanie – śledźcie nas, by być na bieżąco z informacjami. Do zobaczenia!

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości