Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

Czego można #POZazdrościć dojrzałości?

Dojrzała, że tylko #POZazdrościć! Dojrzałości można #POZazdrościć

Dojrzałości można #POZazdrościć

Fundacja „Porozmawiajmy o zdrowiu”, która od lat popularyzuje tematy bliskie kobietom, w głównej mierze związane z profilaktyką zdrowia, postanowiła przypomnieć dojrzałym kobietom, jakie są wspaniałe i w tym celu organizuje wyjątkową kampanię pod hasłem #POZazdrościć. Kampania startuje już 18 maja.

Dojrzałość z pewnością przychodzi wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsze, tym więcej doświadczeń mamy na swoim koncie, nabywamy więcej dystansu do siebie i świata, a także mądrości życiowej. Byle drobnostka nie jest w stanie wyprowadzić nas z równowagi ani też zmartwić, lepiej rozumiemy siebie i innych. Bez wątpienia. Ale czy na co dzień o tym pamiętamy? Czy umiemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że… dojrzałość jest fajna i można jej pozazdrościć?

Właśnie to chcą sprawdzić organizatorzy kampanii #POZazdrościć, zmierzyć się z mitami i wyobrażeniami na temat dojrzałości. Chcą podkreślić, jak ważna i cenna jest dojrzałość, a pomoże im w tym spojrzenie na tę dojrzałość oczami młodszego pokolenia. Ono pokaże, za co ceni kobiety dojrzalsze, czego od nich się uczy, czego im zazdrości, a także udowodni, że dialog międzypokoleniowy jest niezbędny, i że jedno pokolenie bez drugiego nie umie istnieć. Wierzymy też, że dojrzałe kobiety mogą sporo czerpać od młodych w zakresie postrzegania swojej roli społecznej oraz samoakceptacji. Przecież młode kobiety wychowały się w zupełnie innych okolicznościach i czasach, w których tak mocno podkreśla się ruchy feministyczne i ciałopozytywność.

Skąd pomysł na taką kampanię? Rodził się w nas od dłuższego czasu. Wielokrotnie słyszałyśmy od kobiet dojrzałych, że mają świadomość, że ich wiek przysporzył im wielu wartościowych cech i są po prostu fajne, jednak otoczenie wokół, obrazy w mediach wcale tego nie potwierdzają. Z drugiej zaś strony docierało do nas sporo opinii od młodych dziewczyn, że zazdroszczą swoim mamom czy starszym koleżankom właśnie tych cech – pewności siebie, świadomości siły, ale też ograniczeń, pogodzenia się ze sobą – wszystkiego, co składa się na dojrzałość. – mówi Agata Niemiec, prezes Fundacji „Porozmawiajmy o zdrowiu”. Te insighty dały nam jasny sygnał, że powinno się mówić o dojrzałości i nie bać się jej definiować, a także promować i pokazywać, jak wielką jest wartością. – dodaje.

Kampania, która w dużej mierze będzie się toczyć w mediach społecznościowych, będzie się opierała na koncepcie komunikacji pomiędzy dwoma pokoleniami. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Otóż dwie kobiety – młoda i dojrzała które w luźno prowadzonych, ale jak najbardziej szczerych rozmowach live będą opowiadać, jak wzajemnie siebie postrzegają, za co siebie podziwiają i czego sobie zazdroszczą. Przewidziano też czaty i panele z ekspertami z zakresu psychologii i samoakceptacji. Start kampanii już 18 maja, a szczegóły na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjaporozmawiajmyozdrowiu oraz na stronie: http://porozmawiajmyozdrowiu.com/.

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Porozmawiajmy o zdrowiu”
Agata Niemiec, tel. 503 002 513
agata.niemiec@imageline.pl
Więcej informacji na stronie: http://porozmawiajmyozdrowiu.com/

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości