Kraków
+48 503 164 521, 12 444 77 29
biuro@imageline.pl

Spotkanie

z Małgorzatą Potocką

W rozmowach o zdrowiu jest moc – spotkanie „Porozmawiajmy o zdrowiu”
z Małgorzatą Potocką

„Zdrowie, kobieta i książka” – to hasło przyświecające spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o zdrowiu”, które w ubiegłą sobotę odbyło się w gościnnych wnętrzach Dworku Białoprądnickiego w Krakowie. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów nie zabrakło żadnego z wymienionych komponentów. Było zatem wiele wspaniałych kobiet i jedna absolutnie niezwykła – Małgorzata Potocka. Były inspirujące dyskusje na temat zdrowia, którego aktywną propagatorką okazała się Pani Małgorzata. Była także książka, na której kartach znalazła się opowieść o wielkiej miłości, przetykana unikatowymi fotografiami dokumentującymi codzienność wyjątkowej pary. Temat spotkania i gość specjalny sprawiły rzecz trudną zazwyczaj do osiągnięcia – aby słuchać i rozmawiać o zdrowiu, przybyły prawdziwe tłumy i nie jest przesadą określenie, iż sala pękała w szwach.

Zanim jednak salą zawładnęła aktorka, a ostatnio autorka książki „Obywatel i Małgorzata” napisanej wspólnie z Krystyną Pytlakowską, dr Andrzej Marszałek z Laboratoriów Medycznych Synevo opowiedział o nowych metodach diagnostyki prenatalnej. Zaprezentowano możliwości nieinwazyjnego badania Harmony Test. Jest to niezwykle czuła metoda, która z blisko 100% pewnością pozwala wykluczyć ryzyko takich schorzeń, jak zespół Downa, zespół Edwardsa czy zespół Patau. Wykonanie testu jest niezwykle proste, wystarczy pobrać krew z żyły od kobiety ciężarnej.

Podczas spotkania prowadząca i pomysłodawczyni cyklu spotkań Agata Niemiec rozmawiała także z dr Joanną Kuschill-Dziurdą na temat laseroterapii w medycynie estetycznej, a także nowościach w Instytucie Medycyny Estetycznej MEDestetis.

Po tej części spotkania scena należała już wyłącznie do Małgorzaty Potockiej, która nie tylko opowiadała o swojej ostatniej publikacji. Artystka zaimponowała bowiem wszystkim wielką świadomością w zakresie profilaktyki zdrowia, a także opowiedziała o swoich nawykach żywieniowych, które pochwaliłby z pewnością każdy lekarz i dietetyk. Rozmowa odbyła się w klimacie nie tylko edukacyjnym. Pani Małgorzata zaskoczyła wszystkich także dystansem i dowcipem. „Uważam, że wiele przypadków otyłości jest wynikiem ciężkostrawnych kolacji, na które zwykle mężczyźni zapraszają swoje partnerki” – śmiała się. Jako alternatywę polecała wspólne wyjście na spacer, basen lub jogging. Opowiadając o swojej diecie, zdradziła iż od czasu do czasu ulega pokusie i z wielkim smakiem zjada kawałek ulubionego tortu czekoladowego. „Najważniejsze jednak, by w naszym jadłospisie rzeczy zdrowe występowały jako reguła, zaś niezdrowe smakołyki w drodze wyjątku”. – mówiła Małgorzata Potocka.

Na widowni rządził kolor czerwony, kolejny motyw spotkania. Widzowie, odpowiadając na apel organizatorów, postanowili w ten sposób pokazać siłę, moc i odwagę. Stworzyli w ten sposób wyjątkową społeczność bardzo już popularnego i rozpoznawalnego projektu „Porozmawiajmy o zdrowiu”.

Organizatorzy i partnerzy zadbali także o ucztę dla ciała i zmysłów. Obfity, lecz bardzo zdrowy poczęstunek dla wszystkich gości to zasługa wegetariańskiej i wegańskiej restauracji Pod Norenami. Na koniec odbyło się losowanie nagród, które zapewnili partnerzy: Laboratoria Medyczne Synevo, Instytut Medycyny Estetycznej MEDestetis, Leśne Spa, Shiatsu Mirakla, Materiały Biurowe X3, a także kosmetyki naturalne Sylveco, których przedstawiciele umożliwili chętnym dermokonsultacje. O oprawę kwiatową spotkania zadbał Agrosalon.

  • 20-02-2014
  • Relacje

GALERIA ZDJĘĆ

Ostatnie spotkania

Skorzystaj z poniższego formularza, aby skontaktować się z Nami


    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości